Kelemen Hunor amenință cu ieșirea din coaliție: „UDMR nu va fi de decor. Nu stăm cu pantalonii dați jos”

Kelemen Hunor amenință cu ieșirea din coaliție: „UDMR nu va fi de decor. Nu stăm cu pantalonii dați jos”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 19 nov. 2021, 15:38
Kelemen Hunor - președintele UDMR a declarat, vineri, că partidul său nu e de decor, după informațiile potrivit cărora ar fi amenințat că iese din coaliție dacă nu primește Ministerul Dezvoltării.
Citește și
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























