Kelemen Hunor: "Aparatul de stat, administraţia centrală nu e mare. Sunt ministere depopulate”

Kelemen Hunor: "Aparatul de stat, administraţia centrală nu e mare. Sunt ministere depopulate”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 24 feb. 2022, 08:24
Vicepremierul Kelemen Hunor (UDMR) este de părere că aparatul central al administraţiei publice nu este unul supradimensionat, afirmând că aceasta este o "legendă urbană".
Citește și
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























