Kelemen Hunor despre scoaterea UDMR de la guvernare: Am depăşit momentul! În politică nu poţi să fii permanent supărat

Kelemen Hunor despre scoaterea UDMR de la guvernare: Am depăşit momentul! În politică nu poţi să fii permanent supărat
Scris de Daniel Onescu Publicat: 14 sept. 2023, 08:53
Liderul UDMR, Kelemen Hunor, cataloghează scoaterea de la guvernare a formaţiunii pe care o conduce drept „lăcomie şi eroare strategică”. El afirmă însă că „a trecut supărarea” în urma a ceea ce s-a întâmplat atunci când UDMR a pierdut portofoliile ministeriale şi nu exclude o nouă coaliţie cu PSD şi PNL după alegerile de anul viitor.
Citește și
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
- 14:35Ședință decisivă în PNL după consultările de la Cotroceni: liderii liberali se reunesc la ora 18.00
- 14:30George Simion, după decizia PSD de a exclude o coaliție cu AUR: „Este o opțiune greșită”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























