Kelemen Hunor: ”UDMR trebuie să obţină cel puţin 90% din votul maghiarilor care se duc la vot, cu 50% nu fac nimic, am pierdut”

Kelemen Hunor: ”UDMR trebuie să obţină cel puţin 90% din votul maghiarilor care se duc la vot, cu 50% nu fac nimic, am pierdut”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 29 feb. 2024, 10:11
Liderul UDMR, Kelemen Hunor a declarat marţi că Uniunea trebuie să obţină cel puţin 90% din votul maghiarilor care se duc la vot, pentru că, cu 50% nu fac nimic, au pierdut. ”Dacă nu am 90% şi ceva la sută nu am reprezentare proporţională”, a subliniat Hunor.
Citește și
- 15:42Ana Maria Păcuraru demască planul lui Bolojan. O nouă ediție explozivă a emisiunii „Miza Zilei” la Realitatea PLUS
- 10:34Nicușor Dan, după ce Fitch a păstrat ratingul de țară: „În ciuda zgomotului politic, România funcționează”
- 06:48România a scăpat de retrogradarea economiei. Agenția Fitch menține ratingul „BBB-” cu perspectivă negativă
- 19:43Stare de alertă energetică la nivelul României, pentru luna august. Ilie Bolojan a anunțat importuri și posibile restricții – VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























