Liderul UDMR: ”Eu sunt gata pentru a colabora cu oricine din coaliție, nu am o problemă”

Liderul UDMR: ”Eu sunt gata pentru a colabora cu oricine din coaliție, nu am o problemă”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 15 sept. 2022, 11:38
Președintele UDMR, vicepremierul Hunor Kelemen, a declarat miercuri, la un post TV, că este pregătit să lucreze și cu Marcel Ciolacu ca prim-ministru, atunci când președintele PSD va prelua funcția anul viitor în cadrul rotativei agreate în coaliția de guvernare:
Citește și
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























