Liderul UDMR Kelemen Hunor: „Coaliția e funcţională, cu toate dificultăţile ei”

Liderul UDMR Kelemen Hunor: „Coaliția e funcţională, cu toate dificultăţile ei”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 8 iul. 2022, 09:58
Vicepremierul Kelemen Hunor, preşedintele UDMR, a declarat că actuala coaliție funcționează, chiar dacă mai întâmpină probleme, ca orice altă coaliție. El a dat Guvernului Ciucă nota 7-8 din 10.
Citește și
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























