Ministrul Cseke Attila: Bucurestiul si alte orase au primit bani pentru acoperirea costurilor cu energia electrica

Ministrul Cseke Attila: Bucurestiul si alte orase au primit bani pentru acoperirea costurilor cu energia electrica
Scris de Daniel Onescu Publicat: 30 mai 2022, 15:59
Ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administraţiei, Cseke Attila, a aprobat, luni, repartizarea către bugetele locale ale unor unităţi administrativ-teritoriale a celei de-a XII-a tranşe, în valoare de 4.653.324,88 lei, din subvenţia de compensare a costurilor legate de achiziţia gazelor naturale necesare producerii energiei termice în sistem centralizat pentru sezonul rece 2021-2022.
Citește și
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
- 07:50George Simion a cerut măsuri concrete înaintea votului din Parlament
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























