MINISTRUL DEZVOLTĂRII LE-A PUS GÂND RĂU ȘOFERILOR INDISCIPLINAȚI: CINE NU-ȘI PLĂTEȘTE AMENDA, RĂMÂNE FĂRĂ PERMIS!

MINISTRUL DEZVOLTĂRII LE-A PUS GÂND RĂU ȘOFERILOR INDISCIPLINAȚI: CINE NU-ȘI PLĂTEȘTE AMENDA, RĂMÂNE FĂRĂ PERMIS!
Cseke Attila le-a pus gând rău șoferilor care nu își plătesc amenzile de circulație! Participanții la trafic ar putea rămâne fără permis de acum înainte. Ministrul Dezvoltării susține că în România, oamenii își plătesc amenzile de circulație în proporție de sub 40%, în timp ce în restul Europei - proporția e de peste 90%.
Cseke Attila le-a pus gând rău șoferilor care nu își plătesc amenzile de circulație! Participanții la trafic ar putea rămâne fără permis de acum înainte. Ministrul Dezvoltării susține că în România, oamenii își plătesc amenzile de circulație în proporție de sub 40%, în timp ce în restul Europei - proporția e de peste 90%.
În timp ce străzile din România nu arată ca cele din Europa, ministrul Dezvoltării a oferit alte state europene ca exemple pentru șoferi.
Astfel, a transmis că în cazul în care un șofer nu și-a plătit amenda timp de 90 de zile să i se suspende permisul de conducere.
Sursa: Realitatea Din UDMR
Citește și:
- 12:50 - DNA deschide audierile în dosarul Oanei Gheorghiu și al lui Irineu Darău: acuzații grave de presiuni în achiziții
- 11:49 - După PNL și USR, și UDMR îi închide ușa în nas lui Tomac: Este aproape imposibil să votăm un guvern din care nu facem parte
- 10:13 - Termenul în dosarul lui Călin Georgescu, amânat pentru 19 august
- 10:05 - George Simion, mesaj de forță după decizia judecătorilor în cazul lui Călin Georgescu
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News













