Ministrul Tanczos Barna: ”Am decis majorarea amenzilor contravenţionale pentru arderea miriştilor”

Ministrul Tanczos Barna: ”Am decis majorarea amenzilor contravenţionale pentru arderea miriştilor”
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 18 mar. 2022, 09:02
Ministrul Mediului, Tanczos Barna, anunţă că vor fi majorate amenzile pentru persoanele care dau foc miriştilor, acestea urmând să ajungă între 7.500 şi 15.000 pentru persoanele fizice şi între 50.000 şi 100.000 lei pentru persoanele juridice. "Arderile necontrolate nu doar poluează aerul, dar afectează sănătatea umană şi au un efect negativ şi asupra solului", afirmă el, scrie News.ro.
Citește și
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























