Preşedintele UDMR, vicepremierul Kelemen Hunor, s-a întâlnit, luni, cu ambasadorul SUA la Bucureşti, Kathleen Kavalec. Ce au discutat

Preşedintele UDMR, vicepremierul Kelemen Hunor, s-a întâlnit, luni, cu ambasadorul SUA la Bucureşti, Kathleen Kavalec. Ce au discutat
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 apr. 2023, 16:09
Preşedintele UDMR, vicepremierul Kelemen Hunor, s-a întâlnit, luni, cu ambasadorul SUA la Bucureşti, Kathleen Kavalec, cu care a discutat, printre altele, despre exploatarea rezervelor de petrol şi gaze din Marea Neagră, războiul din Ucraina şi drepturile minorităţilor.
Citește și
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























