UDMR CRITICĂ ÎN TERMENI DURI PRELUNGIREA PERIOADEI DE AMNISTIE FISCALĂ: DACĂ RESPECŢI REGULILE, EŞTI FRAIER

UDMR CRITICĂ ÎN TERMENI DURI PRELUNGIREA PERIOADEI DE AMNISTIE FISCALĂ: DACĂ RESPECŢI REGULILE, EŞTI FRAIER
Scris de Daniel Onescu Publicat: 15 nov. 2024, 09:38
UDMR critică în termeni duri prelungirea perioadei de amnistie fiscală, cerută recent de sindicaliștii ANAF. Primarul municipiului Sfântu Gheorghe, Antal Arpad, a declarat, joi, că nu este de acord cu amnistia fiscală acordată de Guvern şi nu va aplica acest model în plan local. În opinia sa, prin această amnistie, Guvernul transmite un "mesaj prost către societate" şi anume acela că "dacă respecţi regulile eşti fraier", scrie Agerpres.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 23:22Alexandru Rogobete: ”Domnule Bolojan, opriți-vă! România nu este sat fără câini. Oamenii acestei țări merită mai mult decât spectacol politic”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























