Dunărea Călărași s-a impus în fața celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc cu scorul de 2-1, în etapa a patra din play-off-ul Ligii 2, anunță DIGISPORT.

Cristi Bud a deschis scorul în minutul 18, după ce a profitat de o eroare a apărării gazdelor și l-a lobat pe portar.

Egalitatea a fost restabilită în minutul 63, atunci când Apro a executat perfect o lovitură liberă care l-a lăsat pe Began fără drept de apel. Bauza a avut șansa să pună Csikszereda în avantaj, însă nu a reușit să transfore o lovitură de pedeapsă. Scorul final a fost stabilit în minutul 78, prin golul marcat de Șandru, care a trimis cu latul de la câțiva metri.

Dunărea Călărași a urcat pe locul 4 în clasamentul din play-off-ul Ligii 2, cu 38 de puncte, pe loc de baraj cu CS Mioveni. Csikszereda se poziționează pe locul 5, cu 33 de puncte.